Mieszacze wody użytkowej DN20 – DN50
Mieszacze wody użytkowej DN20 – DN50
Mieszacze wody użytkowej DN20 – DN50
Mieszacze wody użytkowej DN20 – DN50
Mieszacze wody użytkowej DN20 – DN50

Nazwa: Mieszacze wody użytkowej DN20 – DN50

Przeznaczenie

Urządzenie jest rekomendowane dla wszelkich zastosowań gdzie temperatura wody w instalacji musi by
stała i precyzyjnie ustalona oraz możliwa do zmiany w dowolnym momencie :

• Obiekty mieszkalne charakteryzujące się dużymi wahaniami między minimalnym a maksymalnym rozbiorem : wielostanowiskowe natryski sportowe i basenowe , szkoły , hotele, salony fryzjerskie , bloki mieszkalne
• Strefy podwyższonych wymagań bezpieczeństwa – zabezpieczenie antyoparzeniowe : szpitale , szpitale psychiatryczne , areszty i więzienia , bursy , internaty , akademiki , przedszkola , żłobki
• Ośrodki terapii i wypoczynku : Spa , hydroterapia
• Kontrola temperatury wody w technologii przemysłowej : laboratoria fotograficzne , przemysł spożywczy , natryski bezpieczeństwa , inne

Zalety

Mieszacz ULTRAMIX jest bardzo prosty i bezproblemowy w instalacji i obsłudze . Zapewnia komfort i bezpieczeństwo w bardzo szerokim zakresie przepływów . Konstrukcja mieszacza zapewnia bezpieczeństwo przeciw przegrzaniu i przeciw oparzeniom : woda gorąca jest automatycznie odcinana przy zaniku zasilania w wodę zimną . Należy pamięta, że różnica temperatur między wodą zimną a gorącą powinna przekracza 10 stopni .

Oznaczenia

  • TX91E37 – korpus pokryty szarym tworzywem epoksydowym , pokrętło niebieskie , zakres kalibracji 30 – 70°C
  • TX91C15 – korpus chromowany , pokrętło białe , zakres 10 – 50°C

Na głowicy : oznaczenie typu TX1 poprzedzone jest cyframi : numerem tygodnia i roku produkcji ( np. 24- 03 – 24-ty tydzień 2003 roku ) .

Konstrukcja

Korpus wykonano z mosiądzu . Jest on poryty szarym tworzywem i ma niebieskie pokrętło ( TX91E) , lub jest chromowany i uzbrojony w białe pokrętło (TX91C). Głowica typu TX : pokrywa z mosiądzu zamyka element termoczuły bimetaliczny i dwie membrany sterujące dopływem wody zimnej i gorącej . Głowica do korpusu mocowana jest dwiema uszczelnionymi śrubami .

Parametry techniczne

Przyłącza gwintowane zewnętrznie w systemie calowym pasującym do większości systemów:
• Ilość wyjść : 2 ( drugie zaślepione korkiem )
• Pokrętło wyposażone w skalę od 10° do 50°C lub od 30° do 70°C . Model wyskalowany 5°/40°C
posiada oznaczenia na pokrętle od 1 do 9 .
• Mieszacze są dostarczane po testach i gotowe do pracy , cho
wymagają kalibracji
• Blokady pod pokrętło dostarczane z mieszaczem pozwalają na zabezpieczenie nastawy przed nieuprawnioną manipulacją
• Podstawowe wymiary i dane techniczne oraz diagram przepływu przedstawiono na rysunku.

Zabezpieczenia przeciw legionelii

Mieszacze są tak skonstruowane , że pozwalają na dezynfekcję termiczną lub chemiczną bez demontowania korpusu . W trybie płukania ( patrz INSTRUKCJA ) głowica nie jest narażona na uszkodzenia . Seryjnie produkowane mieszacze ULTRAMIX pozwalają na :
• Ustawienie temperatury wody gorącej na 55/60°C w pierwotnym obiegu wody użytkowej • Ustawienie temperatury na 39°C w obiegu wody kąpielowej • Przeprowadzić dezynfekcję termiczną w bardzo prosty sposób przez przestawienie pokrętła w położenie 70°C ( bez demontażu głowicy , całego mieszacza lub pokrętła) Głowica może zostać przestawiona w tryb PŁUKANIA ( RINSE ) – patrz instrukcja dołączona do pudełka –w tym trybie mechanizm termostatu jest chroniony przed kontaktem z wodą – dzięki temu można :
• przepłukać układ rur i zaworów ( konieczne przed uruchomieniem ) • wprowadzić do układu substancje dezynfekujące ( np. chlor ) ; bez ryzyka zniszczenia termostatu bo w położeniu RINSE mechanizm termostatu nie ma styczności z przepływającą cieczą • podobnie można przeprowadzić szok termiczny układu w celu dezynfekcji bez ryzyka uszkodzenia termostatu ( T>70°C)

Budowa

Zawór mieszający ULTRAMIX składa się z korpusu (1), mechanizmu termostatycznego wbudowanego w pokrywę (2), który posiada filtry z nierdzewnej stali i zawory zwrotne , śrub mocujących ( 3) – od dwóch do sześciu sztuk w zależności od modelu , osłony z szarego tworzywa (4) , i zespołu pokrętła (5) . Użyte materiały są odporne na korozję i zarastanie kamieniem kotłowym : korpus z brązu , śruby i popychacz z molibdenowej nierdzewnej stali , membrany są polietylenowo polipropylenowe , a termoczuły bimetal jest pokryty tworzywem Rilsan .

Zawartość opakowania

1. zmontowany mieszacz
2. zespół pokrętła
3. śruby , uszczelka i klucz – zestaw do płukania
4. instrukcja